آشنایی با سبک عکاسی مینیمال

یکی از سبک های عکاسی،عکاسی مینیمالیسم می باشد.این سبک دارای خصوصیات مشخصی می باشد که ما در اینجا به بیان آن ها می پردازیم.

سادگی: در نگاه اول به اینگونه عکس ها به سادگی آنها پی می بریم.در این نوع عکاسی سعی شده تا عوامل غیرضروری حذف شوند تا عوامل اصلی به چشم آیند و تاکید بر روی هدف می باشد.

جلب توجه: از ویژگی های دیگر عکاسی مینیمال جلب توجه عکس است که خود تاثیر مثبتی در اینگونه سبک دارد.به عبارتی عکس خوب عکسی ست که بتواند افراد را به خود جلب کند.

انتخاب سوژه مناسب: مانند موارد دیگر انتخاب سوژه و محل مناسب برای تهیه عکس مینیمال موثر است.برای تهیه عکس مناسب باید حوصله بیستر ی داشت تا در زمان و مکان  انتخاب شده بهترین عکس را ثبت کرد.

اهمیت عکس مینیمال: این عکس ها از نظر تجاری دارای اهمیت بالایی هستند زیرا بسیاری از نشریه ها به دنبال قرار دادن متن های خود روی عکس ها هستند،و عکس های مینیمال بهترین انتخاب برای نشریه ها هستند زیرا در فضاهای خالی این عکس ها می توان متن ها را جای داد.

یک عکس مینیمال دارای مشخصات زیر است:

 

  • سادگی و به بیان ساده رساندن مطلب به صورت مختصر و مفید
  • وجود تکرار
  • عکسی با قاب های تیز و کناره های مستطیل گونه
  • بکارگیری رنگ های صنعتی و سرد
  • بیان ساده و نشان دادن مفهوم با یک نگاه
در زیر نمونه هایی از عکس مینیمال تهیه کرده ایم:

آشنایی با سبک عکاسی مینیمال

آشنایی با سبک عکاسی مینیمال

آشنایی با سبک عکاسی مینیمال

آشنایی با سبک عکاسی مینیمال

ارسال نظر و نظرات ثبت شده
بهار :
0 0
سلام لطفا بهترین و کمیابترین کتابهای درباره عکاسی مینیمال را به من معرفی کنید بی صبرانه منتظر پاسخ شما هستم
abs :
0 0
یه چالش خوب با موضوع عکاسی مینیمال تو سایت ۱۰۰هنر برگزار شد ، پیشنهاد می کنم ببینید آثار خوبی هست اونجا https://www.100honar.com/Home/Contestant/Photography/عکاسی-مینیمال/
نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :