از عکاسی آنالوگ تا عکاسی دیجیتال

عکاسی آنالوگ تا دیجیتال در زندگی روزمره

مقایسه ابزارهای قدیمی عکاسی با ابزارهای بیشرفت امروز عکاسی روزمره و ابتدایی با فراگیر شده لوازم دیجیتال استفاده و کاربردی بسیار از لوازم آسان و با سهولت بیشتری امکان پذیر شد عکاسی را نیز باید در همین دستبندی لوازم گذاشت . امروزه عکاسی با داشتن یک دوربین دیجتال و یک چاپگر معمولی می توانید با کمترین عکاسی کنید و خودتان عکس هایتان را چاپ کنید اما در گذشته عکاسی حتی در ساده ترین عکس ها باید توسط افراد متخصص و لوازم چاپی چون آگرامدیسمان . موادشیمیایی ظهور و چاپ وغیر ..... امکان پذیر بود .

مراحل چاپ در عکاسی سنتی(آنالوگ) 

- عکاسی از سوژه مورد نظر

- رفتن به تاریکخانه(لابراتوار) و ظهور فیلم سیاه و سفید

- چاپ کنتاکت (فیلم ها مستقیم روی کاغذ می گذارند و نودهی می کنند)

- اصلاح نور نهایی و چاپ عکس 

مراحل چاپ در عکاسی دیجیتال 

-عکاسی از سوژه مورد نظر 

-اصلاح و ادیت در  کامپیوتر 

-چاپ عکس با پرینتر(چاپگر)

البته دوربین های کوچکی در بازار وجود دارد که در سایز کوچک در همان زمان عکاسی عکس را چاپ می کند و همین طور چاپگرهایی که بدون نیاز به کامپیوتر به دوربین توسط کابل وصل می شود و عکس به راحتی چاپ می شود .اگر چاپگر هم نداشته باشین می توانید فایل عکس هایتان به یک عکاسی بدهید تا برایتان چاپ کند 

تفاوت هزینه ها در عکاسی دیجتال و عکاسی سنتی 

هزینه های عکاسی دیجیتال به نوع باور نکردنی پایین تر از عکاسی سنتی است  عمده ترین هزینه در عکاسی دیجیتال خرید دوربین است ولی در عکاسی آنالوگ  هزینه بعد از خرید دوربین تازه شروع می شود از خرید فیلم تا چاپ زمان بر و گران در لابراتوار در بر می گردد و معایبی نیز دارد در عکاسی دیجتال شما می توانید هر چقدر دوس دارید عکس بگیرید و هر کدام را که می خواهید گلچین کنید وباقی را پاک کنید ولی در عکاسی آنالوگ اینطور نیست شما محدویت فریم دارید و ممکن است عکس شما به دلیل مختلف اعم از اشتباه در عکاسی . چاپ  و ..... خراب شود .

نگهداری فیلم های دوربین های آنالوگ نیز خود دردسرهای دارد ممکن است در زمان طولانی فیلم ها آسیب ببیند و خراب بشوند ولی در عکاسی دیجیتال اینطور نیست 

تفاوت ساختار دوربین های عکاسی آنالوگ و عکاسی دیجیتال 

دوربین های دیجیتال داری نمایشگر هستند که شما می توانید براحتی عکس گه همان لحظه می گیرید ببینید که در دوربین های آنالوگ اینطور نیست برای دیدن عکس باید تا زمان چاپ صبر کرد و همین طور کارت حافظه جایگذین فیلم شده که می توانی هر تعداد می خواهید عکس بگیرید و در صورت پر شدن حافظه به راحتی به کامپیوتر انتقال داد و از بند محمدویت در عکس گرفتن و خرید فیلم رها شد .با دوربین های دیجیتال می توان علاوه برعکس  به راحتی فیلم گرفت .

ارسال نظر و نظرات ثبت شده
نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :