نکاتی برای عکاسی در برف

یکی از ماندگارترین و زیباترین عکس ها عکس از طبیعت است مخصوصا اگر برف باشد! همه ما می دانیم که در روزهای برفی اگر با عکاسی آشنایی نداشته باشیم عکس افراد در عکس تیره می شود .عکاسی در برف باید دارای چارچوب خاصی باشد تا بتوان لحظه ی زیبایی را ثبت کرد.در این جا میخواهیم تا نکاتی برای عکاسی در برف را بیان کنیم که دیگر با اینگونه مشکلات روبرو نشوید.

نکاتی برای عکاسی در برف

زاویه عکس: اولین نکته مهم در عکاسی در برف،زاویه عکس است.در روز های برفی وجود ابرهای صاف و آسمان تمیز را باید در نظر داشت و استفاده کرد.دوربین را فقط به شخص زوم نکنید و از فضا استفاده کنید ، به عبارتی بهتر است سوژه در وسط باشد و از میز و صندلی های پوشیده از برف و آسمان استفاده کرد.

نکاتی برای عکاسی در برف

انتخاب فضای مناسب: قطعا عکسی که در پارک و فضاهای زیبا گرفته می شود از عکسی که در فضای داخل شهری با برف سیاه و گلی زیباتر است.در انتخاب فضای مناسب برای گرفتن عکس برفی زمان بگذارید و سعی کنید در زمان حین بارش برف و یا پس از اتمام بارش برف بلافاصله عکاسی کنید چرا که عکس شما را زیباتر نمایش می دهد.

نکاتی برای عکاسی در برف

حفاظت از دوربین: در هنگام عکاسی در روزهای بارانی و یا برفی باید دوربین خود را ازهر گونه آسیبی حفاظت کرد.استفاده از کیسه های پلاستیکی از بهترین انتخاب ها برای عکاسی در اینگونه روزهاست.بهتر است از دستمای برای خشک کردن لنز هم همراه داشته باشید.

نکاتی برای عکاسی در برف

زمان گرفتن عکس: زمان گرفتن عکس هم از مهمترین نکاتی ست که در عکاسی مهم است زیرا تاثیر بسزایی در زیبایی عکس دارد.توصیه می شود زمان طلوع خورشید و یا غروب را انتخاب کنید .عکاسی از بارش برف در هنگام غروب ترکیب عالی را ایجاد می کند و عکسی ماندگار را ایجاد می کند.

نکاتی برای عکاسی در برف

نکته: همانطور  که در اول مقاله گفته شد اگر دانش کافی در عکاسی در روزهای برفی نداشته باشید عکس ها تیره خواهند شد بنابراین استفاده از اکسپوژر یا همان تنظیم کننده میزان نور را فراموش نکنید.

ارسال نظر و نظرات ثبت شده
نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :